Kuzey Kore, Güney’e Çöp Taşıyan Balon Göndermeyi Durduracak

Kuzey Kore, Güney’e Çöp Taşıyan Balon Göndermeyi Durduracak
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.06.2024
A+
A-

Kuzey Kore, Güney’e Çöp Taşıyan Balon Göndermeyi Durduracak

Kuzey Kore hükümeti, Güney Kore’ye çöp taşıyan balon göndermeyi geçici olarak durduracağını açıkladı. Ancak, Güney’in Kuzey Kore karşıtı broşürler göndermesi halinde, Kuzey Kore bu eylemine devam edeceğini belirtti.

Kuzey Kore devlet medyası KCNA’nın, ülkenin savunma bakanı yardımcısının açıklamasına dayandırarak verdiği habere göre, Kuzey Kore, Güney Kore’ye çöp taşıyan balon göndermeyi geçici olarak durduracak. Ancak, Güney Kore’nin Kuzey Kore karşıtı broşürler göndermesi halinde, Kuzey Kore’nin bu eylemine devam edeceği belirtildi.

Seul’den yapılan açıklamaya göre, Kuzey Kore gece boyunca Güney Kore’ye 600 çöp balonu daha göndermişti. Kuzey Kore, “samimiyet hediyesi” olarak adlandırdığı, plastik şişeler, piller, ayakkabı parçaları ve gübre gibi çeşitli atıklarla dolu balonları Güney Kore’nin sınır bölgelerine gönderiyor.

Kuzey ve Güney Kore, 1950’lerdeki Kore Savaşı’ndan bu yana propaganda kampanyalarında balonları kullanıyorlar. İki ülke arasındaki gerilim, zaman zaman bu tür sembolik eylemlerle artış gösteriyor. Kuzey Kore’nin bu son adımı, her iki tarafın da propaganda faaliyetlerini yeniden gözden geçirmesi gerektiğini gösteriyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.