İtalyan hocadan milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu’na büyük övgü!

Almanya’da düzenlenecek 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na (EURO 2024) katılma hakkı elde eden A Milli Futbol Takımı’nda İtalyan teknik direktör Vincenzo Montella, ülkesinde konuk olduğu bir televizyon kanalında açıklamalarda bulundu. Montella, milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu’ndan övgü dolu sözlerle bahsetti.

İtalyan hocadan milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu’na büyük övgü!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.10.2023
A+
A-

EURO 2024’e katılmayı garantileyen A Milli Futbol Takımı’nda yeni hoca Vincenzo Montella, ülkesi İtalya’da DAZN kanalına konuk oldu.

Hırvatistan ve Letonya zaferlerinden bahseden deneyimli teknik direktör, kaptan Hakan Çalhanoğlu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Dönüm noktası oldu. Milli Takım hocalığı farklı bir iş, etkisi son derece olumlu. Hırvatistan’da tarihi bir zafer aldık ve çıkmayı garantiledik. Genç bir takımız ve beklentiler yüksek.

İtalyan hocadan milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu'na büyük övgü!

Vincenzo Montella

“VİZYONU ÜST DÜZEY”

“Hakan Çalhanoğlu çok gelişti. Inter’de üç kişilik savunmanın önünde yeni bir pozisyon buldu. Belki de bu rolde o da kendini buldu. Gelişimini sürdürmeye de devam ediyor. Defansın önünde oyun kurucu oldu. Şu anda dünyanın en iyilerinden. 4’lü oynadığımız takımda pozisyonu farklı, eski rolüne yeniden alışması gerekecek. Taktik zekası, oyun vizyonu yüksek olan bir oyuncu. Ondan bu yönde faydalanıyoruz. Üst düzey bir futbolcu.” 

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 Elemeleri D Grubu son maçında 21 Kasım’da deplasmanda Galler ile karşı karşıya gelecek.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.