Gazeteci Kurtuluş Demirbaş Suudi Yetkililer Tarafından Gözaltına Alındı

Gazeteci Kurtuluş Demirbaş Suudi Yetkililer Tarafından Gözaltına Alındı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 11.07.2024
A+
A-

Gazeteci Kurtuluş Demirbaş Suudi Yetkililer Tarafından Gözaltına Alındı

U19 futbol maçlarını takip etmek amacıyla Suudi Arabistan’a gönderilen gazeteci Kurtuluş Demirbaş’ın, 6 Temmuz’dan bu yana gözaltında olduğu kaydedildi. Türkiye, Suudi Arabistan’dan bilgi talep ederken süreci dikkatle izlemekte olduğunu açıkladı.

6 Temmuz’dan Haber Alınamıyor

U19 futbol maçlarını izlemek için Suudi Arabistan’a gönderilen gazeteci Kurtuluş Demirbaş’ın gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltının, Demirbaş’ın Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkında yaptığı bazı açıklamalarla bağlantılı olduğu iddia ediliyor. Eşi Pınar Demirbaş, en son 5 Temmuz’da eşiyle görüştüğünü ve o tarihten sonra kendisinden haber alamadığını belirtti.

Eşinden Dışişleri Bakanlığına Dilekçe

Pınar Demirbaş’ın Dışişleri Bakanlığı’na yaptığı yardım talebinde şu ifadeler yer aldı: “Eşimin, dönüş tarihi olan 6 Temmuz 2024’te saat 01.00 sularında kimliği bilinmeyen 3 kişi tarafından görevli oldukları Taif King Fahd Stadyumu’nda önce pasaportunun sorgulandığı, ardından açıklama yapılmaksızın bu kişiler tarafından bir arbede ile stadın arkasındaki bir binaya götürüldüğü ve orada hiç kimse ile görüştürülmediği hususunu ekip arkadaşlarından öğrendim. Cidde Türk Konsolosluğu’na durumu bildirdim. Konsolosluğun talep ettiği bilgi ve belgeleri ilettim. Bu durum karşısında eşimin neden ve hangi amaçla rehin alındığını bilmemekle beraber, kendisinin içinde bulunduğu vaziyetin bilgisinden yoksunum ve haber alamamaktayım. Eşimin can güvenliğinden endişe duymaktayım. Mağduriyetimizin aydınlığa kavuşması hususunu ivedilikle ve önemle bilgilerinize arz ederim.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.