Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yetkiyi aldık, çalışmaya başladık

28 Mayısta yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yetkiyi aldığı andan itibaren çalışmalara başlandığını söyledi. Erdoğan, Millet kumar masasına tekmeyi vurarak devirmiştir. Hesap uzmanıyım diye övünenler dimyata pirince giderken evlerindeki 40 milletvekilinden de olmuştur dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yetkiyi aldık, çalışmaya başladık
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.05.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB İkiz Kuleleri’nde düzenlenen TOBB Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni’nde konuşma yaptı.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Türkiye’yi tarihinin en büyük yatırım hamleleri ile tanıştırdık. Ne yaptıysak beraber yaptık. Sırt sırta vererek beraberce başardık. Ekonomimizi çökertmeye çalışılan saldırıları beraber püskürttük.

21 yıldır bu eşsiz başarı hikayesini kamu özel sektör dayanışması içinde hareket ederek beraber başardık: Bundan sonra da aynı çizgide yolumuza devam edeceğiz. Farklı hesapla hareket edenleri asla yolumuza sokmayacağız. Ortak akılla beraber çözüm arayacağız.

İnşallah Türkiye Yüzyılı’nı hep beraber inşa edeceğiz.

TOBB, hedeflerimize ulaşmamız noktasında üzerlerine düşen görevleri en güzel şekilde yerine getireceklerine inanıyorum.

Seçimler hamdolsun başarıyla tamamlandı. 14 Mayıs’ta Meclis boyutu neticelenmişti. 28 Mayıs’ta sonuçlanmış oldu. Her iki seçimde de demokrasimize yakışır bir olgunlukla, rekor katılımla gerçekleştirdik. Adeta yüzde 90’lara dayanan katılım… Seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize, iş dünyamıza hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. 28 Mayıs gecesini ülkemizle birlikte Afrika’dan Asya’ya kadar her yerde bayram gecesine çeviren tüm dost ve kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

Haberin Devamı

Elbette seçim sürecini tüm yönleriyle enine, boyuna değerlendireceğiz. Aynı şekilde sokaklardaki eşi benzeri görülmemiş coşkunun sebeplerini de analiz edeceğiz. Gerek anlamı gerekse de sonuçları itibarıyla ülke olarak bir kader seçimi yaşadığımızın farkındayız. Terörle siyaseti yönlendirme girişimi başarısız oldu. Milletimiz tıpkı 15 Temmuz’daki gibi iradesine sahip çıkmıştır.

Baskı altında kalmadan sandığa giden herkes kazandı. Anadolu irfanı bir kez daha siyaset mühendisliklerine karşı galip gelmiştir. Seçim maratonunun kazananı Türk demokrasisi ve Türk milleti olmuştur. Milli iradeye güvenen, ülke için hayal kuran bu seçimin tartışmasız kazananıdır.

“MİLLET KUMAR MASASINA TEKMEYİ VURARAK DEVİRMİŞTİR”

Türkiye Yüzyılı teklifimiz seçimlerde milletimiz tarafından büyük teveccühle kabul görmüştür. Milletimiz 323 milletvekiliyle Cumhur İttifakı ve cumhurbaşkanlığına yüzde 52,18 oranında oyla şahsımıza vererek istikrar sürsün Türkiye büyüsün demiştir. Millet kumar masasına tekmeyi vurarak devirmiştir. Hesap uzmanıyım diye övünenler dimyata pirince giderken evlerindeki 40 milletvekilinden de olmuştur. İktidar hırsıyla yapılan yanlış hesaplar bu sefer Bağdat’tan değil sandıktan dönmüştür. Ben hesap uzmanı değilim, ekonomistim. Burada bu hesabı sizlerle de paylaşayım. CHP vekil sayısı 2018’de 146’ydı. 2023’te vekil sayısı 169’a çıktı. Fakat buradan kiralık vekiller verdiler onlar da 40 tane. 40 vekil gidince 129’a vekil sayıları düştü. Hesap uzmanı bu işi böyle yapar mı? 40’ı gitti, 129 vekil kaldı. 17 vekil burada düşmüş oldu. Bundan sonrasını herhalde oraya gönül vermiş olan CHP’li arkadaşlar düşünecektir. Eski Türkiye ittifakı sandıkta milletten ikinci kez kırmızı kartı yemiştir.

Önce ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi’ dediler. Tuttu mu, tutmadı. Kampanya sonunda vazgeçtiler. Tarihi geriye sardırmanın faydası yoktur. ‘Eski sistem’ tartışmaları tamamen rafa kaldırılmalıdır.

Haberin Devamı

Bizim vazifemiz yeni şeyler söylemek, ülkenin önüne yeni hedefler koymaktır. Bunu yaparken geçmişin geleceği gölgelemesine de kesinlikle göz yummayacağız.

Muhalefet artık kutuplaştırmamalı. Türkiye’nin önemli bir noksanı da demokrasideki o muhalefeti göremeyişidir. Samimi bir özeleştiri yaptıktan sonra muhalefetin de sandıktan yükselen bu çağrıya kulak vereceğini düşünüyorum.

SEÇİM BELİRSİZLİĞİ KALKTI, ÇALIŞMAYA BAŞLADIK

Seçim belirsizliğinin ortadan kalkmasıyla birlikte ülkemizin esas konularına ulaşabileceğiz. Dünden itibaren çalışmaya başladık. 6 Şubat depremlerinin yaralarının sarılması en büyük önceliğimizdir. 180 bine yakın afet konutumuzun inşası başladı. Toplam 650 bin konut inşa edeceğiz. Gerek 14 Mayıs’ta gerek 28 Mayıs’ta şahsımıza çok güçlü destek veren deprem şehirlerimize tekrar teşekkür ediyorum.

Depremzedelerimiz oy tercihleri nedeniyle aşağılanmaya maruz kaldı. Bu rezillikleri unutmayacak, unutturmayacağız.

Haberin Devamı

ENFLASYON

Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme politikamıza sıkı sıkı bağlıyız.

MŞLARA ZAM SİNYALİ

Toplumumuzun farklı kesimlerinde yaşanan refah kayıplarını telafi edecek adımları atmakta kararlıyız. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme politikamıza sıkı sıkıya bağlıyız.

DÜNYA LİDERLERİNDEN TEBRİK

Dün akşam itibarıyla 110’a yakın gerek telefon diplomasisi ile gerek mesajlarıyla ülke liderleriyle görüşmeler yaptım. Hepsiyle mutabakatımız şu; Her alanda birliğimizi bundan sonra çok daha güçlü bir şekilde devam ettireceğimize inanıyoruz. İnşallah Kabinemizin oluşmasından sonra süratle bizler ziyaretlerimize başlayacağız. Aynı şekilde bize de ziyaret gelecek olan dünya liderleri var.

VİZE SORUNU

Son dönemde adeta siyasi şantaj olarak kullanılan bu vize sorununu inşallah kısa sürede yerine hal yoluna koyacağım. Vize sorununu en kısa zamanda çözeceğiz.

Şimdi inşallah 29 Mayıs günü bankadan para çekemeyeceği iddiasından Döviz Kuru ve sebze fiyatlarının uçağına dair tüm tuşlara bastılar. Ne oldu, bankalar kapandı mı? Hepsi artık kasaları falan boşalttı mı? Ne oldu… Hepsi yalan, ama işte yalancının mumu yatsıya kadar yanıyor.  Millete ve iş dünyasına korku salmak adına piyasa spekülasyonu dahil her şeyi yaptılar. Ne yaparlarsa yapsınlar muvaffak olamadılar.

Haberin Devamı

3-5 oy alabilmek için siyasi tarihimizin en kara propagandasını yürüttüler. Türk ekonomisini Londra tefecilerine teslim edeceklerdi, edemediler.

Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyüme. Bunu ülkemiz başarır mı, başarır. Başaracağız. İnşallah daha çok sayıda insanımıza istihdam oluşturacağız. 21 yıldır devletine ve hükümetine güvenen hiç kimse mağdur olmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRYeni düzenlemeler yolda: Emekli maaşına iyileştirme!Haberi Görüntüle İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRSon dakika: CHP’de kritik isim odasını boşalttı! Kılıçdaroğlu istifaları kabul edecekHaberi Görüntüle İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRYeni kabine yemin günü açıklanacakHaberi Görüntüle İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRYeni dönemin şifreleri! Kabine, ekonomi yönetimi, fahiş fiyatlar…Haberi Görüntüle İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRAK Parti’den flaş Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu yorumu: İçeride kaynama devam edecekHaberi Görüntüle

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.