Başkan Aras, 26. Symi Sempozyumu’nda Sürdürülebilirlik Vizyonunu Paylaştı

Başkan Aras, 26. Symi Sempozyumu’nda Sürdürülebilirlik Vizyonunu Paylaştı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.07.2024
A+
A-

Başkan Aras, 26. Symi Sempozyumu’nda Sürdürülebilirlik Vizyonunu Paylaştı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, 29 Haziran – 4 Temmuz 2024 tarihleri arasında Yunanistan’ın Sisam Adası’nda düzenlenen 26. Uluslararası Symi Sempozyumu’na konuşmacı olarak katıldı. Bu yıl “Barış, Eşitlik ve Sürdürülebilirlik İçin Gücün Yeniden Hayal Edilmesi” temasıyla gerçekleştirilen sempozyumda, Başkan Aras barış, eşitlik ve sürdürülebilirlik konularındaki vizyonunu ve deneyimlerini aktardı.

Sempozyum süresince düzenlenen oturumlarda, Muğla’nın sürdürülebilir kalkınma projeleri, çevre dostu uygulamaları ve toplumsal eşitlik alanındaki çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Aras, Muğla’nın barışçıl ve sürdürülebilir bir gelecek için attığı adımları uluslararası katılımcılarla paylaştı.

26.Uluslararası Symi Sempozyumu’nun açılış töreni, Sisam Adası’nın Vathi kasabasında gerçekleştirildi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da konuşmacılar arasında yer aldığı sempozyumda, Yunanistan eski Başbakanı ve Symi Sempozyumu’nun kurucusu George Papandreou, dünyaca ünlü sanatçı ve yazar Zülfü Livaneli, Doğu Sisam Belediye Başkanı Paris Papageorgiou, SHP eski Genel Başkanı ve eski Dışişleri Bakanları’ndan Murat Karayalçın, CHP eski Genel Sekreter Yardımcısı ve Livaneli Vakfı Genel Sekreteri Şule Erten Bucak, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kosova Başbakanı Albin Kurti ve Hırvatistan eski Cumhurbaşkanı Prof. Ivo Josipovic de yer aldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.